All registered players 2019
Below are all registered players for the Brunswick Madrid Challenge 2019.
Click the name of any squad to view the registered players for that squad.
 
ALL SQUADS >>
 
NAME/CLUB COUNTRY SQUADS
Afifah, Syaidatul
Malaysia Bowling
MAS Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Almroth, Oskar
AIK
SWE Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Alonso Farraces, Daniel
B.C. boliches
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
DESPERADO
Alonso Perla, Juan P.
Capital Bowling
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Alvarez, David
Henares
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Amirah Auni, Nur
Malaysia Bowling
MAS Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Andersson, Adam
Team Pergamon
SWE Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Final step 1
Final step 2
Final step 3
Final step 4
Final step 5
Final step 6
Andersson, Anna
Spader Dam
SWE Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Final step 2
Final step 3
Final step 4
Andersson, Ida
Team Brunswick
SWE Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
DESPERADO
Andersson, Pontus
Team Clan
SWE Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Final step 1
Final step 2
Final step 3
Andersson, Sandra
Sweden
SWE Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
DESPERADO
Ang, Adrian
Malaysia Bowling
MAS Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Arjonilla, Alejandro
Eurobowling
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Avgerinou, Chrysanna
ROYAL
GRE Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Ayuso, Alberto
de rebote
ESP Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Bagnolini, Monica
A.S Galeone
ITA Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Barriopedro, Pablo
Capital Bowling
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
DESPERADO
Barriopedro, Teresa
Capital Bowling Madrid
ESP Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Bartaire-Jimenez, Wendy
Skittle
FRA Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
DESPERADO
Batista, Antonio
Beloura Bowling Sintra
ESP Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
Bento, Miguel
Club Bowling Alvor
POR Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
Berganza, Guillermo
CBC
ESP Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Bitsakos, Sofoklis
ROYAL
GRE Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
DESPERADO
Bolleby, Kim
Team Pergamon/900 Global
THA Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Final step 1
Final step 2
Final step 3
Bonnefoy, Hugo
Winners Orleans
FRA Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Final step 1
Final step 2
Final step 3
Boulanger, Cedric
ADEB Draguignan
FRA Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Briceno, Jesus
Celta
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
DESPERADO
Briceno, Luis
Celta de Vigo
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
DESPERADO
Briones, Mayka
Bucaneros
ESP Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Byrosis, Giannis
Royal
GRE Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
DESPERADO
Cambronero, Jesús
GALAXY
ESP Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Capmany, Carlos
Magerit
ESP Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Cardona, Alvar
Sweetrade
ESP Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Carrera, Elena
Vaguada
ESP Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Cartagena Castejon, Aurora
Torrejón
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Celli, Massimiliano
A.S Galeone
ITA Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Cervera Cervera, Alex
Halcones Sagunto
ESP Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
Cheah, Esther
Malaysia Bowling
MAS Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
Final step 1
Cianni, Samuel
BCAS
FRA Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Ciotti, Patricia
Miranda
VEN Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Clark, Mark
Brunswick
USA Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
DESPERADO
Colomer Soler, Artur
Sweetrade BC
ESP Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
Courtin, Héloise
Nice S.B.C
FRA Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
Cuevas, Olegario
Vaguada
ESP Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
De Andres Bermejo, Ricardo
BOLOTOMIZADOS
ESP Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
De Aragon Molla, Fernando
De Rebote
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
de Carvajal, Jaime
Boliches
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
De Faria, Patricia
Venezuela
VEN Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
De Matos, Luis
Beloura Bowling Sintra
ESP Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
De Rooij, Maxime
VFL Wolfsburg
NED Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Degre, Pierre
LES BASSINS
BEL Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Del Olmo De La Fuente, Sara
TORREJON
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Del Palacio, Diego
Pichones
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Diaz Diaz, Jaime Andres
BAT
ESP Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Doyle, Kamron
PBA
USA Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Final step 1
Final step 2
Dugan, Grant
NITBF
NIR Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
DESPERADO
Dupuy, Tanguy
B.C.B.A Nice
FRA Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Edvall, Rasmus
IS Göta
SWE Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Elliott, Jamie
Powerplay
ENG Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Felicio, Artur
Individual
ESP Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Fernandes, Joao
Beloura Bowling Sintra
ESP Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Fernandez, Juan Jose
USBC
USA Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Franco, Enzo
USCDCL
FRA Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Gamazo, Noe
CAPITAL BOWLING
ESP Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Garcia, Alejandro
Bolotomizados
ESP Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
García, Lola
C. B. Hispalis
ESP Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Garcia, Pedro
Capital Bowling
ESP Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Garcia Gonzalez, Inigo
Boliches
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Final step 1
Gonzalez, Jose Luis
Pin Ocho
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Gonzalez, Rosa Marta
MDBC
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Gonzalo Redondo, Jose
Galaxy
ESP Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
Grillo, Joel
BOWLING CLUB HALCONES DE SAGUNTO
ESP Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
Hakim, Tun
Malaysia Bowling
MAS Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Final step 2
Hansen, Carsten
Hammer bowling
DEN Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Final step 1
Final step 2
Hermansson, Josefin
Sweden
SWE Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
DESPERADO
Hernández Martín, Enrique
Pin Ocho
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Hernitschek, Andreas
Finale Kassel
GER Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Hidalgo Rodriguez Jr., Pablo
Capital Bowling
ESP Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Hilferink, Ramon
900 Global
NED Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
DESPERADO
Hornero, Olga
Ilicitano
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Huerta, Gustavo
BAT
ESP Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Ismail, Rafiq
Malaysia Bowling
MAS Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Final step 1
Iusan, Stefan Andrei
Moreaga
ROU Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Jacobs, Mark
Bowling Nieuwegein / Team ODIN
NED Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Final step 2
Final step 3
Final step 4
Jane, Sin Li
Malaysia Bowling
MAS Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Final step 2
Jensen, Mai Ginge
BK trekanten
DEN Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
Jonsson, Arnar
Höganäs BC
ISL Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Final step 1
Jonsson, Emanuel
Team Alingsĺs BC
SWE Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
DESPERADO
Julia, Ingrid
Sweetrade BC
ESP Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
Karlsson, Justin
BK Virveln
SWE Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
DESPERADO
Keligit, Nerosha
Malaysia Bowling
MAS Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Final step 2
Final step 3
Klerk, Chris
Track Bowling
USA Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
DESPERADO
Konieczny, Bodo
Finale Kassel
GER Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Käyhkö, Tomas
Mainarit
FIN Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Final step 1
Final step 2
Larracoechea, Ignacio
Boliches
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Larsen, Thomas
Trekanten K.I.F.
DEN Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Final step 2
Lavoie, Francois
Canada
CAN Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Lebioda, Eoghain
ITBA
IRL Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Liew, Alex
Malaysia Bowling
MAS Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Lopes, Alexandra
Skittle
FRA Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Louw, Francois
Pergamon
RSA Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Final step 2
Marian, Juan
Boliches
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Martínez Lloria, Manuel
Club halcones de Sagunto
ESP Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Martinez Sanchez, Joaquin
MAGERIT
ESP Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Medellin, William
Capital Bowling
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Medina, Bernabé
Boliches
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Merelles Sanchidrian, Javier
Levante Bowling
ESP Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
Montfort, Lluis
Sweetrade BC
ESP Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Final step 1
Moreno, Javier
Boliches
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Final step 1
Moretti, Marco
STORM LATINO
CRC Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Final step 1
Final step 2
Morgan, Hadley
Mint Sportswear
ENG Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Muaz, Ahmad
Malaysia Bowling
MAS Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Final step 1
Mukotani, Misaki
Team-xcalbur
JPN Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Nuńez, Carlos
Magerit
ESP Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Oksanen, Joni
All Stars
FIN Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Oksanen, Niko
Team Brunswick
FIN Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Final step 1
Final step 2
Otalora, Manuel
ROTOGRIP
COL Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Pajak, Bozena
City Pila
POL Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Pajak, Daria
900global
POL Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Final step 2
Final step 3
Pajak, Miroslaw
City Pila
POL Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
DESPERADO
Palomar, Hugo
300 OVIEDO
ESP Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Parasakhs, Stayros
ROYAL
GRE Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Pascual, Erwin
Boliches
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Final step 1
Pascual, Estrella
Ilicitano
ESP Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Pate, Nick
Storm
USA Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Peltonen, Jarmo E
Eurobowling Torrevieja
ESP Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Perez, Miguel Angel
Capital Bowling
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Persson, Robin
IS Göta
SWE Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Persson Planefors, Joline
Sweden
SWE Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Final step 1
Pinho, Jose
Portugal
POR Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Puente, Jesus
Bolotomizados
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Puharinen, Pyry
Team Brunswick
FIN Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
DESPERADO
Putkisto, Teemu
Bay
FIN Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
DESPERADO
Final step 1
Final step 2
Quintero, Arturo
STORM LATINO
MEX Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Final step 1
Final step 2
Final step 3
Final step 4
Ramirez, Jose Antonio
CLUB HALCONES DE SAGUNTO
ESP Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Ridhwan, Syafiq
Malaysia Bowling
MAS Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
Final step 1
Rodriguez, Maria Jose
MOTIV
COL Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Final step 1
Rodriguez, Paco
Celta
ESP Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Rodríguez Palacios, Julian
300 Oviedo
ESP Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
Rosado Garcia, Javier
Halcones
ESP Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Roslan, Natasha
Malaysia Bowling
MAS Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Final step 1
Final step 2
Rovaina, Luis
GLOBAL
VEN Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Final step 1
Final step 2
Ruest-Lajoie, Nathan
Team Ebonite
CAN Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Ruiz Jr, Ildemaro
STORM LATINO
VEN Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Final step 2
Final step 3
Safiyah Amirah, Siti
Malaysia Bowling
MAS Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Final step 1
Final step 2
Final step 3
Final step 4
Final step 5
Sahar, Syazwani
Malaysia Bowling
MAS Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
Salomaa, Kaaron
Bay
FIN Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
DESPERADO
Sanchez Muńoz, José Angel
Bucaneros Bowling Club
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Santos, Joao
Beloura Bowling Sintra
ESP Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 18 - Saturday July 6th 21:00
Sanz, Andres
SWEETRADE BC
ESP Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Saulnier, Valentin
SKITTLE CLUB FRANCHE COMTE
FRA Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Final step 2
Sermand, Julien
Brunswick
FRA Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Serrano Garcia, Lidia
Torrejón
ESP Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Serrano García, Óscar
Bolotomizados
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Simonsen, Anthony
PBA
USA Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Final step 2
Final step 3
Final step 4
Skans, Robin
Team Alingsĺs bc
SWE Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Final step 1
Sloan, Christopher
900 Global
IRL Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
Final step 1
Smaglik, Edward
USBC
USA Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Final step 1
Final step 2
Final step 3
Soares, Emanuel
Beloura Bowling Sintra
ESP Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Spil Jr, Johnny
Team Ordonnans
NED Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Stathatos, Giannis
royal
GRE Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
DESPERADO
Stevenson, Pete
Motiv
ENG Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
DESPERADO
Stoyanov, Rayko
INDIVIDUAL
BUL Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Squad 04 - Monday July 1nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Svensson, Jesper
Team Pergamon
SWE Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Final step 2
Svensson, William
BK Kaskad
SWE Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Final step 2
Final step 3
Final step 4
Final step 5
Final step 6
Tan, Timmy
Malaysia Bowling
MAS Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Final step 1
Final step 2
Tatil, Ferico
Eurobowling
ESP Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Troup, Kyle
Usa
USA Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Final step 2
Final step 3
Final step 4
Final step 5
Urbistazu, Gabriela
Torrejon BC
ESP Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Vallet, Juan
BAT
ESP Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Van Den Bos, Mariska
Team ODIN
NED Squad 01 - Saturday June 29th 10:00
Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Van Weeren, Jord
Tilburg Dolphins
NED Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Final step 1
Villalba, David
BAT
ESP Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Vontobel, Larry
none
SUI Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Wahlgren, Karl
Is Göta
SWE Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
DESPERADO
Weber, Andreas
none
SUI Squad 03 - Monday July 1nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 2rd 17:00
Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Wegner, Cajsa
BK Femtionian
SWE Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
DESPERADO
Final step 1
Wegner, Jenny
BK Femtionian
SWE Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Final step 2
Wirefeldt, Oskar
Team Clan BK
SWE Squad 09 - Thursday July 4th 17:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 12 - Friday July 5th 13:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Squad 16 - Saturday July 6th 13:00
DESPERADO
Zainuddin, Hafiz
Malaysia Bowling
MAS Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Squad 14 - Friday July 5th 21:00
Final step 2
Final step 3
Zaragoza, Christopher
PAU BCA 64
FRA Squad 08 - Wednesday July 3rd 21:00
Squad 10 - Thursday July 4th 21:00
Squad 11 - Friday July 5th 09:00
Squad 17 - Saturday July 6th 17:00
Zueco Pastor, Cristian
Tomahawk Bowling Club
ESP Squad 02 - Sunday June 30th 10:00
Zulkifli, Shalin
Malaysia Bowling
MAS Squad 06 - Tuesday July 2rd 21:00
Squad 07 - Wednesday July 3rd 17:00
Squad 13 - Friday July 5th 17:00
Squad 15 - Saturday July 6th 09:00
Final step 1


Meriq