All registered players 2018
Below are all registered players for the Brunswick Madrid Challenge 2018.
Click the name of any squad to view the registered players for that squad.
 
ALL SQUADS >>
 
NAME/CLUB COUNTRY SQUADS
Aalto, Lassi
BAY
FIN Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Abdulla, Saoud Ahmed
QATAR
QAT Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Aboujassoum, Ghanim
QATAR
QAT Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Final step 1
Final step 2
Acin, Ion
CBC
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Acin, José Maria
Individual
ESP Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Ahokas, Jesse
Finland Youth
FIN Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Final step 2
Al Deyab, Ahmed
QATAR
QAT Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Al Jabir, Yousef
QATAR
QAT Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Final step 1
Al Jahani, Ali
QATAR
QAT Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Final step 1
Al Merekhi, Mohammed
QATAR
QAT Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Final step 1
Final step 2
Al Muraikhi, Jassim
QATAR
QAT Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Final step 2
Final step 3
Final step 4
Al Sahoti, Nasser
QATAR
QAT Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Albares, Juan
Split 3/10
ESP Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Almagro, Jose
Capital Bowling
ESP Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Alonso, Daniel
Boliche
ESP Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Alonso, JuanPablo
Capital Bowling
ESP Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Andersson, Ida
VBS/Brunswick
SWE Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Andersson, Pontus
Team clan
SWE Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Final step 2
Final step 3
Final step 4
Arjonilla, Alejandro
Ilicitano
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Bagnolini, Monica
GALEONE
ITA Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Barriopedro, Pablo
Capital Bowling
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Barriopedro, Teresa
Capital Bowling
ESP Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Bartaire-Jimenez, Wendy
Winners Orléans
FRA Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
DESPERADO
Bento, Miguel
Hispalis
ESP Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Berganza, Guillermo
bowling logroño
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Bonacasa, Julian
MDB
ESP Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Briceño, Jesus
Celta de Vigo
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
DESPERADO
Briceno, Luis
Celta de Vigo
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Final step 1
Briones, Mayka
Galaxy
ESP Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Cardona Jr, Alvar
Sweetrade
ESP Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Carrera, Florentino
Boliches
ESP Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Cartagena, Aurora
Torrejon BC
ESP Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Castle, Alex
on the ball proshop
ENG Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Celli, Massimiliano
GALEONE
ITA Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Ciotti, Patricia
Flaminia
ITA Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Cloake, Colm
ALSAA
IRL Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Cocker, Lee
Dealio
ENG Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Colomer, Artur
Sweetrade
ESP Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Final step 1
Crosby, Elliot
Powerplay
ENG Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
DESPERADO
Cuevas, Olegario
Vaguada
ESP Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
De Andres, Ricardo
Bolotomizados
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
De La Morena Carvajal, Alejandro
Pichones
ESP Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
De La Morena García, Manuel
Pichones
ESP Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
De Matos, Luis
BELOURA BOWLING
SUI Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DeCarvajal, Jaime
Boliches
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Del Olmo, Sara
Torrejon
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Ekstedt, Jesper
AIK
SWE Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Estevez, Daniel
New Proyect
ESP Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Fernandez, Karolina
Alyco
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Franco, Jonani
ProShop 73
FRA Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
DESPERADO
Gamazo, Noe
capital bowling
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Final step 1
Garcia, Alejandro
Bolotomizados
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Garcia, Inigo
Boliches
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
DESPERADO
García, Victoria
Alyco
ESP Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Gil Borrelli, Hernán
Oleiros
ESP Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Gill, Steven
LA Bowl
SCO Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Final step 2
Gómez, Andrés
STORM
COL Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Final step 1
Final step 2
Gomez Casado, Pablo
New Proyect
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Gonzalez, Julio
Capital Bowling
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Gonzalez, Pedro
Bolotomizados
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Gonzalez, Rosa
MDB
ESP Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Gonzalez Abajo, Jose Luis
pin 8
ESP Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Guimo, Axel
Celta de Vigo
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Final step 1
Hansen, Carsten
ABT
DEN Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Final step 2
Final step 3
Final step 4
Final step 5
Final step 6
Heinonen, Markus
TKK
FIN Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
DESPERADO
Hernitschek, Andreas
Finale Kassel
GER Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Final step 1
Hidalgo.Jr, Pablo
Capital Bowling
ESP Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Hilferink, Ramon
900 Global
NED Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Final step 1
Final step 2
Hoang, Phong
Moreaga
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Hugo, Bonnefoy
BOWLING CLUB DAIX EN PROVENCE young
FRA Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Final step 1
Final step 2
Hübner, Felix
Arena Team Spandau
GER Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
DESPERADO
Iussan, Andrei
Moreaga
ROU Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Izquierdo, Gabriel
Magerit
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Jacobs, Mark
Nieuwegein
NED Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Jansson, Markus
bk jösse
SWE Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Final step 2
Final step 3
Final step 4
Jimenez, Monica
Torrejon
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Jimenez, Raul
Boliches
ESP Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Jimenez Garrido, Luis
Bowling 80 Costa del Sol
USA Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Jimenez Marin, Luis
Bowling 80 Costa del Sol
USA Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Final step 1
Jonsson, Emanuel
Team Alingsås BC
SWE Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Julià, Ingrid
CB Les Corts
ESP Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Klerk, Chris
USBC
USA Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Final step 1
Final step 2
Final step 3
Final step 4
Final step 5
Konieczny, Bodo
Finale Kassel
GER Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Final step 1
Final step 2
Konsteri, Sami
Bay
FIN Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Final step 1
Final step 2
Final step 3
Käyhkö, Tomas
Finland Youth
FIN Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Final step 2
Final step 3
Laine, Henry
TPS
FIN Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Larracoechea, Ignacio
Boliches
ESP Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Larsen, Thomas
Trekanten K.I.F.
DEN Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Final step 2
Final step 3
Final step 4
Final step 5
Final step 6
Lebioda, Eoghain
ITBA
IRL Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Loens, Nicolas
Individual
SUI Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Marian, Juan
Boliches
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Martin, Enrique
Boliches
ESP Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Martinez, Esteban
Bowling Marivent
ESP Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Martinez, Joaquin
Magerit
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Martinez, Jose Alberto
Vaguada
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Martinez Valdepeñas, Maria Gabriela
Magerit
VEN Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Moor, Paul
Finale Kassel
ENG Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Final step 1
Final step 2
Final step 3
Moreno, Javier
Boliches
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Final step 2
Final step 3
Morgan, Hadley
Xtreme Revolutions
ENG Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Mouveroux, Gaëtan
Eagles Wittelsheim
FRA Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Negro Saez, Gines Daniel
InterBowling
ESP Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Nunez Jr, Carlos
Venezuela
VEN Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Oksanen, Joni
All Stars
FIN Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
DESPERADO
Oksanen, Mika
All Stars
FIN Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Oksanen, Niko
Finland Youth
FIN Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Olivo, Luis
Venezuela
VEN Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Final step 1
Orche, Ruben
Celta de Vigo
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Final step 1
Final step 2
Final step 3
Otalora, Manuel
Roto Grip
COL Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Final step 2
Pajari, Olli-Pekka
JäMi
FIN Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Final step 1
Palermaa, Osku
Team Pergamon
FIN Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Final step 1
Pascual, Erwin
Boliches
ESP Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Pasini, Furio
ASD Galeone
ITA Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Peltonen, Jarmo
Euro Bowling Torrevieja
ESP Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Perez, Miguel-A
Capital Bowling
ESP Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Perez, Moises
Celta de Vigo
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Final step 1
Pérez Ponce, Guillermo
New project
ESP Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Perez Puche, Manuel
Eurobowling
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Pinho, José
Beloura
POR Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Pongolini, Nicola
Delirium
ITA Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Final step 2
Final step 3
Final step 4
Povoa, Ricardo
BELOURA BOWLING
POR Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Puente, Txus
Bolotomizados
ESP Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Puharinen, Pyry
Brunswick
FIN Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
DESPERADO
Putkisto, Teemu
Finland Youth
FIN Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Final step 1
Ratia, Jari
BAY
FIN Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Final step 2
Ribeiro, Miguel
DALIOBAN
BRA Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Rodriguez, Maria Jose
MOTIV
COL Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Final step 2
Final step 3
Final step 4
Final step 5
Rodriguez, Pablo
Capital Bowling
ESP Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Rodriguez, Paco
Celta de Vigo
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Final step 1
Rodriguez-P, Julian
300 Oviedo
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Rodriguez.A, Manuel
Galaxy
ESP Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Roig Quince, Juan Carlos
Individual
ESP Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Roshchenko, Olena
ABCBROOKLYN
UKR Squad 05 - Tuesday July 3rd 17:00
Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Ruest-Lajoie, Nathan
team Ebonite
CAN Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Final step 1
Final step 2
Final step 3
Ruiz Jr, Ildemaro
STORM
VEN Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Final step 2
Sanders, Nicole
Bv Emmen
NED Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Final step 1
Final step 2
Sanz, Andrés
Sweetrade B.C.
ESP Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Sanz, Cristina
Club Bowling Les Corts
ESP Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Saulnier, Valentin
France
FRA Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Final step 1
Final step 2
Sermand, Julien
Brunswick
FRA Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Final step 1
Final step 2
Serrano, Lidia
Torrejon
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Serrano, Oscar
Bolotomizados
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Squad 06 - Tuesday July 3rd 21:00
Skans, Robin
Team Alingsås BC
SWE Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Final step 1
Sloan, Christopher
Team Clan BK
IRL Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Final step 2
Final step 3
Smaglik, Edward
USBC
USA Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Stiegelbauer, Martin
Team Profi Shop
SUI Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Stigter Van Der Tol, Ghislaine
Storm
NED Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
DESPERADO
Final step 1
Svensson, William
BK Kaskad
SWE Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Final step 1
Final step 2
Tanguy, Dupuy
BOWLING CLUB BAIE DES ANGES
FRA Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Tatil, Ferico
Eurobowling
ESP Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 04 - Monday July 2nd 21:00
Tayara, Amin
Boliches
ESP Squad 03 - Monday July 2nd 17:00
Teece, Richard
Finale Kassel
ENG Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Final step 2
Final step 3
Tilson, Vincent
SAS
USA Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
Tomas, Cheska
Dolfijn Bowling Tilburg
NED Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Tubella, Jordi
Joventud Al-Vici BC
ESP Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 17 - Saturday July 7th 17:00
Van Geel, Jeroen
Dolfijn Bowling Tilburg
NED Squad 01 - Sunday July 1st 09:00
Squad 02 - Sunday July 1st 13:00
Villarroya, Daniel
Tomahawk Bowling Club
ESP Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Vontobel, Larry
Team Profi Shop
SUI Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Weber, Andreas
Suisse
SUI Squad 08 - Wednesday July 4th 21:00
Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Wirefeldt, Oskar
Team Clan BK
SWE Squad 10 - Thursday July 5th 21:00
Squad 11 - Friday July 6th 09:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Squad 18 - Saturday July 7th 21:00
DESPERADO
Yakubov, Utkir
TASHKENT
UZB Squad 09 - Thursday July 5th 17:00
Squad 13 - Friday July 6th 17:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
DESPERADO
Zueco Pastor, Cristian
Tomahawk Bowling Club
ESP Squad 14 - Friday July 6th 21:00
Squad 16 - Saturday July 7th 13:00
Ågren, Emil
BK Kaskad
SWE Squad 12 - Friday July 6th 13:00
Squad 15 - Saturday July 7th 09:00
Final step 1
Final step 2


Meriq