All registered players 2017
Below are all registered players for the Brunswick Madrid Challenge 2017.
Click the name of any squad to view the registered players for that squad.
 
ALL SQUADS >>
 
NAME/CLUB COUNTRY SQUADS
Abdulla, Saoud Ahmed
QATAR
QAT Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Aboujassoum, Ghanim
QATAR
QAT Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Final Step 1
Final Step 2
Acin, Ion
CBC
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Acin, José Maria
Individual
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Al Jabir, Yousef
QATAR
QAT Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Final Step 1
Al Jahani, Ali
QATAR
QAT Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Final Step 1
Al Merekhi, Mohammed
QATAR
QAT Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Final Step 1
Final Step 2
Final Step 3
Al Muraikhi, Hazeem
QATAR
QAT Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
DESPERADO
Al Muraikhi, Jassim
QATAR
QAT Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Final Step 2
Al Sahoti, Nasser
QATAR
QAT Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Albares, Juan
Split 3/10
ESP Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Allsebrook, Jo
Powerplay
ENG Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Final Step 3
Final Step 4
Alonso, Daniel
Boliche
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
DESPERADO
Alonso, JuanPablo
Capital Bowling
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Final Step 1
Alvarez, JuanCarlos
Vaguada
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Anastasi, Mauro
Okmalta.com
MLT Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Final Step 1
Andersson, Ida
VBS/Brunswick
SWE Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
DESPERADO
Andersson, Pontus
Team clan
SWE Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Final Step 1
Arce, Blanca
BAT
ESP Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Arjonilla, Alejandro
Ilicitano
ESP Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Bagnolini, Monica
GALEONE
ITA Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Ballesteros, Jesus
Capital Bowling
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Barreto, Jose
Pin ocho
VEN Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Barrett, Dominic
TRACK
ENG Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Final Step 3
Barriopedro, Pablo
Capital Bowling
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Final Step 1
Barriopedro, Teresa
Capital Bowling
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Bartaire, Wendy
TOAC
FRA Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Benito, Borja
De Rebote
ESP Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Berganza, Guillermo
bowling logroño
ESP Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Bewley, Mia
England
ENG Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Briceño, Jesus
Celta de Vigo
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Final Step 1
Briceno, Luis
Celta de Vigo
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Final Step 1
Brondsted, Britt
Team Denmark
DEN Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Final Step 2
Byrne, Aidan
ALSAA
IRL Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Byrnes, Jason
ITBA
IRL Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Cairns, Adam
DV8
ENG Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
DESPERADO
Cardona Jr, Alvar
Sweetrade
ESP Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Final Step 1
Carrera, Florentino
Boliches
ESP Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Cartagena, Aurora
Torrejon BC
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Celli, Massimiliano
GALEONE
ITA Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Ciotti, Patricia
Flaminia
ITA Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Clayton, Matthew
Strikeline Pro Shop
ENG Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Cloake, Colm
ALSAA
IRL Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Final Step 1
Cocker, Lee
Dealio
ENG Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
DESPERADO
Final Step 1
Crosby, Elliot
Powerplay
ENG Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
DESPERADO
Cruz, Juan Mari
Moreaga
ESP Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Cuesta, JoseAntonio
300 Oviedo
ESP Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
de Aragon, Fernando
Magerit
ESP Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
De Matos, Luis
Ind.
SUI Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
DeCarvajal, Carlos
Boliches
ESP Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
DeCarvajal, Jaime
Boliches
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Del Olmo, Sara
Torrejon
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Deroo, Quentin
Dragons Colmar
FRA Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Dubus, Clement
Bc les alliés
BEL Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Final Step 2
Final Step 3
Final Step 4
Elliott, Jamie
Powerplay
ENG Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
DESPERADO
Espinosa, Laura
Torrejon
ESP Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Esteves, Pedro
Beloura
POR Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Estevez, Daniel
New Proyect
ESP Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Fernandez, Alvaro
Magerit
ESP Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Fernandez, Ruben
300 Oviedo
ESP Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Franco, Jonani
ProShop 73
FRA Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Gamazo, Noe
capital bowling
ESP Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Garcia, Alejandro
Bolotomizados
ESP Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Garcia, Inigo
Boliches
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Final Step 1
Garcia, Jesus
Sarakosta
ESP Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Garcia, Vanessa
CAPITAL BOWLING
ESP Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
García.P, Pedro
Individual
ESP Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
García.Prado, Lola
Individual
ESP Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Gomez Casado, Pablo
New Proyect
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Goni, Julio
Split 3/10
ESP Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Gonzalez, Julio
Capital Bowling
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Gonzalez Alvarez, Jose Luis
BAT
ESP Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Grabrijan, Anze
Team Brunswick
SLO Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Grech, Daniel
Malta
MLT Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Guimo, Axel
Diagonal
ESP Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Guldbaek, Heidi
Master Bowl Proshop
DEN Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
DESPERADO
Guldbaek, John
Master Bowl Proshop
DEN Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Guldbaek, Mika
Master Bowl Proshop
DEN Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Hansen, Carsten
ABT
DEN Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Final Step 1
Final Step 2
Final Step 3
Final Step 4
Hernitschek, Andreas
Finale Kassel
GER Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
DESPERADO
Hidalgo.Jr, Pablo
Capital Bowling
ESP Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Hilferink, Ramon
Columbia 300, KTCE
NED Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Final Step 1
Final Step 2
Final Step 3
Hiltunen, Eliisa
Bay
FIN Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Final Step 1
Final Step 2
Final Step 3
Hoang, Phong
Moreaga
ESP Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Hooper, Curtis
Xtreme Revolutions
ENG Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Hurtado, Jorge
Pichones
ESP Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Iussan, Andrei
Moreaga
ROU Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Jansson, Markus
bk jösse
SWE Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Final Step 3
Final Step 4
Final Step 5 - Match 2
Jimenez, Raul
Boliches
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Final Step 3
Final Step 4
Jimenez Garrido, Luis
Bowling 80 Costa del Sol
USA Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Jimenez Marin, Luis
Bowling 80 Costa del Sol
USA Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Julià, Ingrid
CB Les Corts
ESP Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Konieczny, Bodo
Finale Kassel
GER Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Final Step 1
Final Step 2
Konsteri, Sami
Bay
FIN Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Käyhkö, Tomas
Mainarit
FIN Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Larracoechea, Ignacio
Boliches
ESP Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Larsen, Thomas
Trekanten
DEN Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Final Step 2
Final Step 3
Final Step 4
Lavoie, Francois
PBA
CAN Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Final Step 3
Final Step 4
Final Step 5 - Match 1
Final Step 5 - Match 2
Lebioda, Eoghain
ITBA
IRL Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Final Step 2
Legnani, Lucas
Ebonite International
ARG Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Final Step 1
Louw, Francois
Pergamon
RSA Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Final Step 2
Final Step 3
Final Step 4
Final Step 5 - Match 1
Luis Delgado, Javier
Individual
ESP Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Maldonado, Pablo
300 Oviedo
ESP Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Martinez, Joaquin
Magerit
ESP Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Molander, Alida
Bk Skrufscha
SWE Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
DESPERADO
Moor, Paul
Finale Kassel
ENG Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Final Step 3
Moreno, Javier
Boliches
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Final Step 2
Moretti, Marco
FECOBOL
CRC Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Final Step 1
Morgan, Hadley
Xtreme Revolutions
ENG Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Final Step 3
Morgan, Selwyn
Turkey Hunters
ENG Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Mouveroux, Gaëtan
Eagles Wittelsheim
FRA Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Muñoz, Carolina
Alyco
ESP Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Muñoz, Mario
Bowling Madrid
ESP Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Navarro, Ivan
Levante
ESP Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Okorokov, Maxim
Elite Team
RUS Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Final Step 1
Orche, Ruben
Celta de Vigo
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Final Step 1
Palermaa, Osku
Team Pergamon
FIN Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Final Step 3
Pascual, Cathy
Ilicitano
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Pascual, Daniel
Individual
ESP Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Pascual, Erwin
Boliches
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Final Step 1
Final Step 2
Final Step 3
Pascual, Estrella
Ilicitano
ESP Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Pasini, Furio
ASD Galeone
ITA Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Peltonen, Jarmo
Euro Bowling Torrevieja
ESP Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Perez, Bienvenido
Vaguada
ESP Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Perez, Mayte
Pichones
ESP Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Perez, Miguel-A
Capital Bowling
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Perez, Moises
Diagonal
ESP Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Pico, Maren
Moreaga
ESP Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Pinho, José
Beloura
POR Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Póvoa, Ricardo
Beloura
POR Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Puente, Txus
Bolotomizados
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Puharinen, Pyry
Brunswick
FIN Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Purnell, Adam
N/a
ENG Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Quintero, Arturo
STORM
MEX Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Ramirez, Jose-A.
LEVANTE
ESP Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Ratia, Jari
BAY
FIN Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Final Step 1
Redondo, Felipe
Boliches
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Riadh, Bayoudh
GOLDIN BOWLING
TUN Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Ribeiro, Miguel
Brasil
BRA Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Roa, Margarita
Sweetrade B.C.
COL Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Rodriguez, Evaristo
Bucaneros
ESP Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Rodriguez, Paco
Celta de Vigo
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Rodriguez.A, Manuel
Galaxy
ESP Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Rose, Sam
Powerplay
ENG Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
DESPERADO
Ruiz Jr, Ildemaro
STORM
VEN Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Final Step 2
Final Step 3
Final Step 4
Sanchez, Jose Angel
Bucaneros
ESP Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Sanchez, JoseA
Boliches
ESP Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Sanchez, Juan
USBC
USA Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Sanz, Andrés
Sweetrade B.C.
ESP Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Saulnier, Valentin
France
FRA Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Segura, Asunción
Ilicitano
ESP Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Serrano, Iñaki
Individual
ESP Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Serrano, Jose-Luis
Moreaga
ESP Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Serrano, Lidia
Torrejon
ESP Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Serrano, Oscar
Alyco
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Final Step 1
Shrubb, Adam
Strikeline Pro Shop
ENG Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
DESPERADO
Skans, Robin
Örgryte IS
SWE Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
DESPERADO
Final Step 1
Final Step 2
Sloan, Christopher
Team Clan BK
IRL Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Final Step 3
Souza, Ademir
Beloura
POR Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Stefopoulos, Vassilis
Sivissidis select team
GRE Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Final Step 1
Final Step 2
Stevenson, Pete
Ballistic Bowling
ENG Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
DESPERADO
Stiegelbauer, Martin
Team Profi Shop
SUI Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Suarez, Jorge
Espartanos
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Tagg, Katie
3 Iron
ENG Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
DESPERADO
Tatil, Ferico
Eurobowling
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Final Step 2
Tayara, Amin
Boliches
ESP Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Teece, Ray
RADICAL
ENG Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 22 - Friday July 7th 21:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Teece, Richard
Finale Kassel
ENG Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Final Step 2
Final Step 3
Final Step 4
Thorstensen, Heidi
Team Norway
NOR Squad 01 - Saturday July 1st 10:00
Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Thurlby, Rob
Powerplay Pro Shop
ENG Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Final Step 1
Final Step 2
Tonteri, Juhani
Bay
FIN Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 21 - Friday July 7th 17:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Tubella, Jordi
Joventud Al-Vici BC
ESP Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Urbistazu, Gabriela
Torrejon BC
ESP Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Vallet de Eugenio, Juan
BAT
ESP Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Vallet Regí, Juan
BAT
ESP Squad 09 - Monday July 3rd 17:00
Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Vontobel, Larry
Team Profi Shop
SUI Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Weber, Andreas
Suisse
SUI Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Wegner, Cajsa
BB Femtionian
SWE Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 12 - Tuesday July 4th 21:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Final Step 1
Wegner, Jenny
VBS/Brunswick
SWE Squad 11 - Tuesday July 4th 17:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 24 - Saturday July 8th 13:00
Final Step 1
Wiesner, Eduardo
Individual
VEN Squad 10 - Monday July 3rd 21:00
Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Williams, Stuart
Roto Grip
ENG Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Final Step 3
Yakubov, Utkir
TASHKENT
UZB Squad 14 - Wednesday July 5th 21:00
Squad 17 - Thursday July 6th 17:00
Squad 20 - Friday July 7th 13:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
DESPERADO
Zubillaga, Jesus
Moreaga
ESP Squad 05 - Sunday July 2nd 10:00
Zueco Pastor, Cristian
Aragón Club de Bowling
ESP Squad 26 - Saturday July 8th 21:00
Zulkifli, Zulmazran
MTBC
MAS Squad 18 - Thursday July 6th 21:00
Squad 19 - Friday July 7th 09:00
Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
DESPERADO
Ågren, Emil
BK Kaskad
SWE Squad 23 - Saturday July 8th 09:00
Squad 25 - Saturday July 8th 17:00
Squad 26 - Saturday July 8th 21:00


Meriq